Archiv pro štítek » skanzen «

Výlet Ostrá 16. 5. 2015

0005Nabízíme vám poslední družinový výlet tohoto školního roku. Vybrali jsme pro vás výlet, který patří mezi nejoblíbenější. Vyrazíme si totiž do Ostré, kde se nachází vesnička historických řemesel. 0006Děti si tu nejen prohlédnou, ale i vyzkouší tradiční řemesla. Můžou si zde zkusit vyrobit mýdlo z bylinek, svíčku, provaz, ruční papír… 0009Projít bylinné a okrasné zahrady, zabloudit si v přírodním bludišti a samozřejmě se občerstvit v místní Hodovně. Hitem je obří palačinka, plněná džemem nebo tvarohem.

Na zážitky z minulého výletu se můžete podívat zde nebo na třeba na ještě starší zde.

Rubrika: 2014 - 2015, Výlety  Štítky: , , , , ,  Komentáře vypnuty

Zubrnice — prosinec 2010

Vychovatelky: Kohoutová.

Rubrika: 2010 - 2011, Výlety  Štítky: , , ,  Komentáře vypnuty

Zubrnice — listopad 2010

Vychovatelky: Špetová.
Čekání na Vánoce jsme si zkrátili výletem do skanzenu v Zubrnicích. Pekli jsme perníčky, vyráběli jsme svícny z jablíček a lepili ozdoby z  ořechových skořápek. Také jsme si prohlédli výstavu betlémů.

Zubrnice — prosinec 2009

Vychovatelky: Špetová.

Abychom jsme si zkrátili čekání na Vánoce, vypravili jsme se odpoledne do Zubrnic péct vánoční perníčky. Poznali jsme tam také jak se slavili svátky dřív a prohlédli si výstavku betlémů.

Ostrá — květen 2007

Vychovatelky: Špetová, Bartáková, Bičáková a Pasecká.
Když jsme vyráželi do Ostré netušili jsme, že to bude jeden z našich nejoblíbenějších výletů a že se sem budem často rádi vracet. Ve vesničce historických řemesel je totiž stále co zkoušet a na co koukat.