Archiv pro štítek » Ostrá «

Historická vesnice řemesel v Ostré jako výlet ŠD

provaznictví

provaznictví

Na tomto výletě zamíříme do historické vesnice řemesel a bylinných zahrad v Ostré u Lysé nad Labem.

Místní průvodci provedou děti celou vesnicí s ukázkami tradičních řemesel dráteníků, hrnčířů, řezbářů, provazníků či kovářů, aj.  Jejich výrobky si lze též zakoupit na středověkém tržišti. Děti si budou moci určitá řemesla i vyzkoušet. Ceny za výrobky se pohybují od 2 do 6 grošů (1 groš = 10 Kč). Pokud se výletu zúčastní více jak 40 žáků, dostane každé dítě 3 groše kapesného.

V areálu je možné se občerstvit v místní hodovní síni, kde si můžete zakoupit tradiční palačinku či drobné pečivo. 

Projdeme se po bylinných zahradách (zahrada kuchyňská, klášterní, čínská) s bludištěm.

V našem termínu se koná akce Studio Dell´Arte, kde děti mohou zhlédnout pohádku.

Upozornění: děti by měli mít vhodnou obuv na kamenité cesty!

groše

groše

Výket se bude konat v sobotu 13.05.2017
Sraz: 8:15 (odjezd 8:30)
Návrat: cca v 15:00
Cena: 355 Kč + v ceně výletu není zahrnuto kapesné. Pokud se výletu zúčastní více jak 40 žáků, dostane každé dítě 3 groše.

Maximální počet výletníků je 47. Kdo zaváhá, ten nejede 🙂 Proto závazné přihlášky přineste co nejdříve. Cenu je nutné uhradit nejpozději do středy 10. května 2017!

Na některé minulé výlety se můžete podívat zde…

Ostrá — květen 2016

Vychovatelky: Špetová, Helešicová.
Vloni nám výlet do Ostré nevyšel. O to více jsme byli natěšení letos. Je tam totiž stále co dělat, na co koukat a taky co mlsat. O obří palačince jsme snili už měsíc předem. Vše jsme si vyzkoušeli. Hlavně rýžování zlata mělo „mega“ úspěch. Moc jsme si to užili a sluníčko se s náma kamarádilo celý den, i když ráno u autobusu to tak vůbec nevypadalo.

Rubrika: 2015 - 2016, Výlety  Štítky: , ,  Komentáře vypnuty

Výlet Ostrá 16. 5. 2015

0005Nabízíme vám poslední družinový výlet tohoto školního roku. Vybrali jsme pro vás výlet, který patří mezi nejoblíbenější. Vyrazíme si totiž do Ostré, kde se nachází vesnička historických řemesel. 0006Děti si tu nejen prohlédnou, ale i vyzkouší tradiční řemesla. Můžou si zde zkusit vyrobit mýdlo z bylinek, svíčku, provaz, ruční papír… 0009Projít bylinné a okrasné zahrady, zabloudit si v přírodním bludišti a samozřejmě se občerstvit v místní Hodovně. Hitem je obří palačinka, plněná džemem nebo tvarohem.

Na zážitky z minulého výletu se můžete podívat zde nebo na třeba na ještě starší zde.

Rubrika: 2014 - 2015, Výlety  Štítky: , , , , ,  Komentáře vypnuty

Ostrá — říjen 2013

Vychovatelky: Špetová, Šindelářová.
Po delší době jsme se vydali opět do Ostré a moc jsme se tam těšili. Je tam totiž stále co dělat, na co koukat a taky co mlsat. Vše jsme si vyzkoušeli, pořádně jsme si to užili a sluníčko se s náma kamarádilo celý den.

Rubrika: 2013 - 2014, Výlety  Štítky: , ,  Komentáře vypnuty

Výlet Ostrá 5. října 2013

V sobotu 5. 10. 2013 si vyrazíme na výlet do vesničky historických řemesel v Ostré. Děti se zde mohou podívat, ale i si vyzkoušet jak se vyrábí papír, mýdlo, provaz, svíčka… Mohou si také zkusit narýžovat zlato, zabloudit v bludišti a prohlédnout si bylinné zahrady. Mlsalové se mohou občerstvit v místní hodovně například obří palačinkou. Bližší informace na přihláškách, nebo u p. vychovatelek.

Na zážitky z minulého výletu se můžete podívat zde.

Rubrika: 2013 - 2014, Výlety  Štítky: ,  Komentáře vypnuty