Archiv pro štítek » Minifarma «

Vánoční Šestajovice – další výlet

Na sobotu 29. listopadu 2014 vás zveme na výlet.

Vánoční Šestajovice

Podíváme se do soukromé svíčkárny v Šestajovicích u Prahy. Kromě parafínových svíček zde vyrábí kosmetické výrobky, koupelovou sůl a parafínové zábaly. Uvidíme přeměnu parafínu z tekutého do práškového stavu a strojní lisování svíček. Vyrábí se zde svíčky válcové, čajové, konzumní, stolní, lité, tažené a hřbitovní. Uvidíme výrobu knotů, potahování svíček vč. balení na balicím stroji.

Děti si zkusí odlévání 1 kusu voskové ozdoby s vánočním motivem, dále výrobu 2 kusů svíček 20×170 mm se zdobením polevou „STARWAX“ a plnění sáčku koupelovou solí s esenciálním olejem. Všechny své výrobky si přivezou domů!

V areálu svíčkárny je prodejna, kde si děti plní do sáčků koupelovou sůl a mají čas nakoupit si zdejší výrobky.

Součástí exkurze je prohlídka minifarmy v areálu svíčkárny. Žijí zde např. holandské mini kozičky, kvésánské mini ovečky, gottingenská mini prasátka aj.


S sebou: svačinku, pití, kapesné (dle zvážení rodičů), tvrdý chléb v malém množství (budeme krmit zvířátka v minifarmě).

Datum konání: 29. listopadu (sobota)
Cena: 307 Kč
Sraz: 8:15 hodin (odjezd: 8:30 hodin)
Plánovaný příjezd: 14:30 hodin

Rubrika: 2014 - 2015, Výlety  Štítky: , , ,  Komentáře vypnuty

Dlouhá Louka — květen 2010

Vychovatelky: Špetová a Bartáková.
Na odpoledne mezi zvířátky jsme se velmi těšili. Objednali jsme si také opékání buřtíků. Počasí nás trochu strašilo, ale nakonec na nás na Dlouhé Louce čekalo i sluníčko. Pro všechny obdivovatele Kačenky mám novou zprávu. 30.7.2010 se jí narodilo hříbátko, je to hřebeček a jmenuje se Ťůpa. Gratulujeme!