Archiv pro štítek » fotografie «

Porcelánka Dubí – duben 2017

Vychovatelky: Špetová, Kohoutová.
Víte jak si zpestřit velikonoční prázdniny? Třeba jako naše parta, která se rozhodla, že volno nebude trávit u počítače, ale něco si vyrobí a také se něco nového dozví. Rozjeli jsme se tedy do nedaleké porcelánky v Dubí, která je vyhlášená porcelánem zvaný Cibulák. Tady jsme si prošli všechny provozy a prohlédli i poslechli jsme si spoustu zajímavých věcí. No a vyrobit si potom vlastní hrneček byla pro nás hračka. Pravda, Cibulák to není, ale rozhodně jsou všechny povedené a hlavně je každý originál, který jinde neuvidíte. Neodolám a musím pochválit mou partu, za to jak se v provozu vzorně chovali, ale i za chytré dotazy a reakce na pani průvodkyni.

Čokoládovna Šestajovice — únor 2017

Vychovatelky: Špetová, Kohoutová, Skalová.

Rozhodli jsme se, že si únor trochu osladíme a tak jsme opět vzrazili do čokoládovny v Šestajovicích. Jelikož už jsme tam byli na Halloweenském tvoření, byli jsme tam jako doma. A tak jsme malovali srdce pro maminky barevnou čokoládou, odlévali tabulku čokolády a zdobili ji vším možným. Protože jsme byli šikovní mohli jsme si ještě naplnit pytlíček vonnou solí do koupele a ozdobit svíčku. Takže i ti, kteří nevydrželi a slupli čokoládu než jsme dojeli domů, měli pro rodiče alespoň něco.

Sklárna Lindava — prosinec 2016

Vychovatelky: Špetová, Helešicová.
Na poslední výlet v roce 2016 jsme si vyrazili do Lindavy, podívat se na práci sklářů a vyzkoušet si jak je těžké vyfouknout vázičku. Chlapi skláři nám ukázali co vše se sklem umí a my se je pokusili napodobit. Aby nám šla práce dobře od ruky, dostali jsme ke svačince domácí štrůdl. Jak nám to šlo, i jak jsme si to užívali můžete mrknout na fotečkách.

Halloweenské tvoření Šestajovice — říjen 2016

Vychovatelky: Špetová, Helešicová.
Na první výlet v novém školním roce jsme vyrazili do opět Šestajovic. Tentokrát nás ale čekalo tvoření ve stylu Halloweenu. Svíčky, svícny, zápichy a mýdla… Prostě práce až nad hlavu. Aby jsme toho měli ještě víc, pro maminky jsme napytlíčkovali sůl do koupele a sobě pro radost vyrobili voskovku.

Rubrika: 2016 - 2017, Výlety  Štítky: , , ,  Komentáře vypnuty

Ostrá — květen 2016

Vychovatelky: Špetová, Helešicová.
Vloni nám výlet do Ostré nevyšel. O to více jsme byli natěšení letos. Je tam totiž stále co dělat, na co koukat a taky co mlsat. O obří palačince jsme snili už měsíc předem. Vše jsme si vyzkoušeli. Hlavně rýžování zlata mělo „mega“ úspěch. Moc jsme si to užili a sluníčko se s náma kamarádilo celý den, i když ráno u autobusu to tak vůbec nevypadalo.

Rubrika: 2015 - 2016, Výlety  Štítky: , ,  Komentáře vypnuty