Archiv pro rubriku »Výlety «

Historická vesnice řemesel v Ostré jako výlet ŠD

provaznictví

provaznictví

Na tomto výletě zamíříme do historické vesnice řemesel a bylinných zahrad v Ostré u Lysé nad Labem.

Místní průvodci provedou děti celou vesnicí s ukázkami tradičních řemesel dráteníků, hrnčířů, řezbářů, provazníků či kovářů, aj.  Jejich výrobky si lze též zakoupit na středověkém tržišti. Děti si budou moci určitá řemesla i vyzkoušet. Ceny za výrobky se pohybují od 2 do 6 grošů (1 groš = 10 Kč). Pokud se výletu zúčastní více jak 40 žáků, dostane každé dítě 3 groše kapesného.

V areálu je možné se občerstvit v místní hodovní síni, kde si můžete zakoupit tradiční palačinku či drobné pečivo. 

Projdeme se po bylinných zahradách (zahrada kuchyňská, klášterní, čínská) s bludištěm.

V našem termínu se koná akce Studio Dell´Arte, kde děti mohou zhlédnout pohádku.

Upozornění: děti by měli mít vhodnou obuv na kamenité cesty!

groše

groše

Výket se bude konat v sobotu 13.05.2017
Sraz: 8:15 (odjezd 8:30)
Návrat: cca v 15:00
Cena: 355 Kč + v ceně výletu není zahrnuto kapesné. Pokud se výletu zúčastní více jak 40 žáků, dostane každé dítě 3 groše.

Maximální počet výletníků je 47. Kdo zaváhá, ten nejede 🙂 Proto závazné přihlášky přineste co nejdříve. Cenu je nutné uhradit nejpozději do středy 10. května 2017!

Na některé minulé výlety se můžete podívat zde…

Porcelánka Dubí – duben 2017

Vychovatelky: Špetová, Kohoutová.
Víte jak si zpestřit velikonoční prázdniny? Třeba jako naše parta, která se rozhodla, že volno nebude trávit u počítače, ale něco si vyrobí a také se něco nového dozví. Rozjeli jsme se tedy do nedaleké porcelánky v Dubí, která je vyhlášená porcelánem zvaný Cibulák. Tady jsme si prošli všechny provozy a prohlédli i poslechli jsme si spoustu zajímavých věcí. No a vyrobit si potom vlastní hrneček byla pro nás hračka. Pravda, Cibulák to není, ale rozhodně jsou všechny povedené a hlavně je každý originál, který jinde neuvidíte. Neodolám a musím pochválit mou partu, za to jak se v provozu vzorně chovali, ale i za chytré dotazy a reakce na pani průvodkyni.

Čokoládovna Šestajovice — únor 2017

Vychovatelky: Špetová, Kohoutová, Skalová.

Rozhodli jsme se, že si únor trochu osladíme a tak jsme opět vzrazili do čokoládovny v Šestajovicích. Jelikož už jsme tam byli na Halloweenském tvoření, byli jsme tam jako doma. A tak jsme malovali srdce pro maminky barevnou čokoládou, odlévali tabulku čokolády a zdobili ji vším možným. Protože jsme byli šikovní mohli jsme si ještě naplnit pytlíček vonnou solí do koupele a ozdobit svíčku. Takže i ti, kteří nevydrželi a slupli čokoládu než jsme dojeli domů, měli pro rodiče alespoň něco.

Sklárna Lindava — prosinec 2016

Vychovatelky: Špetová, Helešicová.
Na poslední výlet v roce 2016 jsme si vyrazili do Lindavy, podívat se na práci sklářů a vyzkoušet si jak je těžké vyfouknout vázičku. Chlapi skláři nám ukázali co vše se sklem umí a my se je pokusili napodobit. Aby nám šla práce dobře od ruky, dostali jsme ke svačince domácí štrůdl. Jak nám to šlo, i jak jsme si to užívali můžete mrknout na fotečkách.

Výlet do čokoládovny v Šestajovicích

11. února 2017 (v sobotu) pořádá ŠD výlet do čokoládovny v Šestajovicích

čokoládovna Šestajovice

čokoládovna Šestajovice

Děti uvidí temperování čokolády, včetně různých výrob přímo ve výrobně čokolády. Dále také uvidí „čokoládníkový“ strom.

Akce obsahuje odlévání belgické čokolády značky Callebaut do forem různých tvarů a následné malování barevnými čokoládami. Dále odlévání tabulky čokolády a následné zdobení dle vlastní fantazie různými ingrediencemi (ovoce, oříšky, mandle, pistácie). Též odlévání čokoládového bonbónu s marcipánovou náplní. Součástí akce je i bohatá ochutnávka a zhlédnutí videa od sklízení kakaových bobů po výrobu čokolády. Všechny výrobky jsou dětem zabaleny a odvezou si je s sebou.

V areálu firmy je i malá miniZOO – k vidění jsou prasátka, králíčci, poníci apod.

  • Datum konání: 11. února 2017 (sobota)
  • Cena: 385 Kč
  • Sraz: 815 hodin (odjezd 830 hodin)
  • Předpokládaný návrat: 1430 hodin
ukázka výrobku

ukázka výrobku

stroj v čokoládovně

stroj v čokoládovně

Rubrika: 2016 - 2017, Výlety  Štítky: , ,  Komentáře vypnuty