Archiv pro rubriku »2016 – 2017 «

Historická vesnice řemesel v Ostré jako výlet ŠD

provaznictví

provaznictví

Na tomto výletě zamíříme do historické vesnice řemesel a bylinných zahrad v Ostré u Lysé nad Labem.

Místní průvodci provedou děti celou vesnicí s ukázkami tradičních řemesel dráteníků, hrnčířů, řezbářů, provazníků či kovářů, aj.  Jejich výrobky si lze též zakoupit na středověkém tržišti. Děti si budou moci určitá řemesla i vyzkoušet. Ceny za výrobky se pohybují od 2 do 6 grošů (1 groš = 10 Kč). Pokud se výletu zúčastní více jak 40 žáků, dostane každé dítě 3 groše kapesného.

V areálu je možné se občerstvit v místní hodovní síni, kde si můžete zakoupit tradiční palačinku či drobné pečivo. 

Projdeme se po bylinných zahradách (zahrada kuchyňská, klášterní, čínská) s bludištěm.

V našem termínu se koná akce Studio Dell´Arte, kde děti mohou zhlédnout pohádku.

Upozornění: děti by měli mít vhodnou obuv na kamenité cesty!

groše

groše

Výket se bude konat v sobotu 13.05.2017
Sraz: 8:15 (odjezd 8:30)
Návrat: cca v 15:00
Cena: 355 Kč + v ceně výletu není zahrnuto kapesné. Pokud se výletu zúčastní více jak 40 žáků, dostane každé dítě 3 groše.

Maximální počet výletníků je 47. Kdo zaváhá, ten nejede 🙂 Proto závazné přihlášky přineste co nejdříve. Cenu je nutné uhradit nejpozději do středy 10. května 2017!

Na některé minulé výlety se můžete podívat zde…

Porcelánka Dubí – duben 2017

Vychovatelky: Špetová, Kohoutová.
Víte jak si zpestřit velikonoční prázdniny? Třeba jako naše parta, která se rozhodla, že volno nebude trávit u počítače, ale něco si vyrobí a také se něco nového dozví. Rozjeli jsme se tedy do nedaleké porcelánky v Dubí, která je vyhlášená porcelánem zvaný Cibulák. Tady jsme si prošli všechny provozy a prohlédli i poslechli jsme si spoustu zajímavých věcí. No a vyrobit si potom vlastní hrneček byla pro nás hračka. Pravda, Cibulák to není, ale rozhodně jsou všechny povedené a hlavně je každý originál, který jinde neuvidíte. Neodolám a musím pochválit mou partu, za to jak se v provozu vzorně chovali, ale i za chytré dotazy a reakce na pani průvodkyni.

První Plackohraní v naší družině

5. května se od 13:00 do 15:00 hodin bude konat v některých družinách historicky první „Plackohraní“! Pokud se váš potomek navštěvující naší družinu 1. A, 1. B, 1. C nebo 3. C, bude chtít zúčastnit této jedinečné akce, je potřeba nejpozději do 3. května přinést paní vychovatelce příslušnou částku.

Placka nebo Magnetka25 Kč/kus,
Zrcátko nebo Klíčenka50 Kč/kus.

magnetka

magnetka

placka

placka

zrcatko

zrcátko

 

plackotlac

plackotlač

Rubrika: 2016 - 2017, Akce  Štítky: ,  Napsat komentář

Čokoládovna Šestajovice — únor 2017

Vychovatelky: Špetová, Kohoutová, Skalová.

Rozhodli jsme se, že si únor trochu osladíme a tak jsme opět vzrazili do čokoládovny v Šestajovicích. Jelikož už jsme tam byli na Halloweenském tvoření, byli jsme tam jako doma. A tak jsme malovali srdce pro maminky barevnou čokoládou, odlévali tabulku čokolády a zdobili ji vším možným. Protože jsme byli šikovní mohli jsme si ještě naplnit pytlíček vonnou solí do koupele a ozdobit svíčku. Takže i ti, kteří nevydrželi a slupli čokoládu než jsme dojeli domů, měli pro rodiče alespoň něco.

Sklárna Lindava — prosinec 2016

Vychovatelky: Špetová, Helešicová.
Na poslední výlet v roce 2016 jsme si vyrazili do Lindavy, podívat se na práci sklářů a vyzkoušet si jak je těžké vyfouknout vázičku. Chlapi skláři nám ukázali co vše se sklem umí a my se je pokusili napodobit. Aby nám šla práce dobře od ruky, dostali jsme ke svačince domácí štrůdl. Jak nám to šlo, i jak jsme si to užívali můžete mrknout na fotečkách.